Galeria Bezdomna "Pod Aniołami"
28-29 maja 2011

"Ty również możesz się tu podzielić własną twórczością"

Dla odwiedzających

Grupa fotograficzna "Poza kadrem" zaprasza w dniach 28-29 maja do Bezdomnej Galerii w Kaliszu. Inicjatywą bezdomnych galerii jest prezentacja fotografii i innych sztuk wizualnych w ciekawych miejscach i lokalizacjach, tam, gdzie nigdy nie były planowane tego typu wydarzenia, a takim miejscem są niewątpliwie podziemia Kalisza - "Pod aniołami". Poza kadrem rozpoczynało rok 2009/2010 w tym miejscu na warsztatach "Manekiny", a w roku ubiegłym przygotowaliśmy pierwszą Galerię Bezdomną, więc jesteśmy również z podziemiami związani sentymentalnie. Tematyka prac jest dowolna; sądzimy, że dominować będzie nasze miasto i prace związane z warsztatami "Poza kadrem", ale nie wykluczamy niespodzianek w innych tematach. Ilość osób jednocześnie odwiedzających galerie ze względów bezpieczeństwa jest ograniczona - prosimy o kontakt ewentualnych grup zorganizowanych.

Autorzy prac

Zapowiedzieli się:

Zdjęcia z Galerii

2011-05-27 - Setup

Księga pamiątkowa

Jak w roku ubiegłym będziemy kontynuowali naszą księgę pamiątkową zrobioną oczywiście z albumu fotograficznego, prosimy się wpisywać, a zapewne wielu z Was znajdzie w niej swój ubiegłoroczny wpis. Każdy odwiedzający czy wystawiający się może przynieść jedno zdjęcie (format od legitymacyjnego do pocztówki 15x10) do książki pamiątkowej. Tematyka zdjęcia wpisowego jest dowolna.

Bezdomne w polsce

"Pod aniołami" na oficjalnej stronie bezdomnych galerii w ubiegłym roku: www.galeriabezdomna.art.pl

Napisali o nas

Calisia.pl Zapowiedzi wydarzeń
D-w.pl Zapowiedzi wydarzeń

Czas i miejsce

Galeria Bezdomna "Pod Aniołami" Kalisz, ulica Mostowa
Termin 28-29 maja 2011 roku.

Z uwagi na bardzo ograniczony ruch w okolicy "Aniołów" prosimy o nie korzystanie z parkingu na ulicy Mostowej, w odległości spacerowej jest sporo miejsc parkingowych na Alei Wolności, ulicach: Kazimierzowska, Śródmiejska, Wodna, Planty (Parczewskiego, Babina), Fabryczna, Kościuszki

Terminarz

Dla wystawiających się

Miejsce ciekawe, ale warunki trudne, tak można skomentować pokrótce "Anioły". Wystawa odbywa się w starych piwnicach browaru, które należy we własnym zakresie przygotować do prezentacji włącznie z ramami, antyramami, stojakami, sztalugami, prace można w ograniczony sposób wieszać, stawiać, kłaść na podłodze itd. W miarę swoich możliwości należy również zadbać o oświetlenie, którego tam brakuje (prąd oczywiście będzie dostępny, przedłużacze proszę zabrać). Pomieszczenia są zabytkowe, więc montaż na ścianach jest niewskazany. W pomieszczeniach jest chłodno i wilgotno - jak to w podziemiach - prosimy zwrócić na to uwagę, szczególnie w przypadku używania technik czułych na wilgoć lub sprzętu multimedialnego. Zakres prac jest dowolny jak i technika prezentacji również: papier, fotografia, malarstwo, projekcje multimedialne itd.
Ze strony organizacyjnej zapewniamy: miejsce na prezentacje prac, dostęp do gniazdka w przedłużaczu, ubezpieczenie OC i NW, dozór wystawy przez cały czas trwania galerii, wstęp na oficjalne otwarcie.
A oczekujemy: ciekawych prac, ciekawych sposobów prezentacji (i wolnego gniazdka w Waszym przedłużaczu ;)

Kiermasz rękodzieła

W tym roku w czasie 'Bezdomnej' chcemy uruchomić kiermasz rękodzieła, jeśli chcesz sprzedać wytwarzane przez siebie fajne przedmioty, lub ich poszukujesz to zapraszamy na 2 dniowy kiermasz.

Kontakt

Kontakt z grupą "Poza kadrem" przez forum internetowe www.pozakadrem.pl
Email do organizatorów bezdomna2011@pozakadrem.pl
Prosimy wystawiających, w miarę możliwości o wcześniejszy kontakt, celem ustalenia frekwencji, oczywiście nie jest to konieczne, wystarczy przyjść w sobotę i się instalować.

Sponsorzy
Jak bylo w ubieglym roku: 2010