Galeria Bezdomna "Schron Atomowy"
12-13 maja 2012

"Ty również możesz się tu podzielić własną twórczością"

Dla odwiedzających

Stowarzyszenie "Poza kadrem" zaprasza w dniach 12-13 maja do trzeciej już Bezdomnej Galerii w Kaliszu. Inicjatywą bezdomnych galerii jest prezentacja fotografii i innych sztuk wizualnych w ciekawych miejscach i lokalizacjach, tam, gdzie nigdy nie były planowane tego typu wydarzenia. W tym roku dzięki gościnności Urzędu Miasta zagościmy w schronie atomowym z okresu zimnej wojny. Schron znajduje się przy ulicy Granicznej 20.

Autorzy prac

Cel galerii

Celem galerii jest umożliwienie prezentacji swojej twórczości - głównie fotograficznej - ale i innych form (malarstwo, rzeźba, rękodzieło, taniec, muzyka) w atmosferze wernisażu i w kontakcie bezpośrednim z odbiorcami dla osób dla których fotografia i inne formy prezentowanej sztuki są formą spędzania wolnego czasu lub zajmują się swoją twórczością nieprofesjonalnie, a utworzenie swojej galerii jest zbyt kosztowne i często niemożliwe. Nie ma przy tym ograniczeń tematycznych, formy czy sposobu prezentacji, a samo wystawienie się jest bezpłatne i wymaga tylko przygotowania własnej prezentacji.

Księga pamiątkowa

Jak w latach poprzednich będziemy kontynuowali naszą księgę pamiątkową zrobioną oczywiście z albumu fotograficznego, prosimy się wpisywać, a zapewne wielu z Was znajdzie w niej swój ubiegłoroczny wpis. Każdy odwiedzający czy wystawiający się może przynieść jedno zdjęcie (format od legitymacyjnego do pocztówki 15x10) do książki pamiątkowej. Tematyka zdjęcia wpisowego jest dowolna.

Bezdomne w polsce

Galeria Bezdomna 2010 "Pod aniołami" na oficjalnej stronie bezdomnych galerii:
www.galeriabezdomna.art.pl
Galeria z roku 2011:
www.galeriabezdomna.art.pl

Napisali o galerii

Calisia.pl - plakat
Życie Kalisza
Dziennik wielkopolski
Calisia.pl - zaproszenie
naszemiasto.pl
Dziennik wielkopolski
Calisia.pl

Czas i miejsce

Galeria Bezdomna "Schron Atomowy" Kalisz, ulica Graniczna 20
Termin 12-13 maja 2012 roku.
Facebook event

Terminarz

Dla wystawiających się

Ze strony organizacyjnej zapewniamy: miejsce na prezentacje prac, ubezpieczenie OC i NW, dozór wystawy przez cały czas trwania galerii, wstęp na oficjalne otwarcie.
A oczekujemy: ciekawych prac, ciekawych sposobów prezentacji!
Willa przy schronie to ponad 200m pomieszczeń na 2 kondygnacjach w których można zaaranżować swoje prezentacje. Dom jest w całości przeznaczony na sale wystawowe - nie ma mebli są stare ściany w jasnych kolorach. Na cały dom jest tylko 1 gniazdko! Ale światła jest pod dostatkiem i w godzinach 12-20 nie ma potrzeby używać dodatkowego oświetlenia. W schronie jest wąsko i ciasno, ale za to ponad 400m, jest wiele małych pomieszczeń na wystawy i bardzo długi korytarz - który również można użyć na wystawę. W schonie nie wbijamy gwoździ w ścianę! jest za to na czym wieszać prace - przyda się sznurek/linka/żyłka i haczyki ze spinaczy! Z prądem nie ma problemu, cały schron ma światło i jest sporo gniazdek zasilających dla lampek, projektorów itd.

Kontakt

Email do organizatorów bezdomna2012@pozakadrem.pl
Kontakt z grupą "Poza kadrem" przez grupę grupę Facebook
Wydarzenie na Facebook
Prosimy wystawiających, w miarę możliwości o wcześniejszy kontakt, celem ustalenia frekwencji, oczywiście nie jest to konieczne, wystarczy przyjść w sobotę i się instalować.

Sponsorzy
Jak bylo w ubieglym roku: 2011

Jak bylo w roku: 2010