Galeria Bezdomna "W Starym Kinie"
19-21 kwietnia 2013

"Ty również możesz się tu podzielić własną twórczością"

Dla odwiedzających

Stowarzyszenie "Poza kadrem" zaprasza w dniach 19-21 kwietnia do czwartej już Bezdomnej Galerii w Kaliszu. Inicjatywą bezdomnych galerii jest prezentacja fotografii i innych sztuk wizualnych w ciekawych miejscach i lokalizacjach, tam, gdzie nigdy nie były planowane tego typu wydarzenia. W tym roku dzięki gościnności właścicieli Starego Kina Apollo zagościmy na Wale Saromiejskim w samym centrum miasta.

Autorzy prac i wydarzeń artystycznych

Cel galerii

Celem galerii jest umożliwienie prezentacji swojej twórczości - głównie fotograficznej - ale i innych form (malarstwo, rzeźba, rękodzieło, taniec, muzyka) w atmosferze wernisażu i w kontakcie bezpośrednim z odbiorcami dla osób dla których fotografia i inne formy prezentowanej sztuki są formą spędzania wolnego czasu lub zajmują się swoją twórczością nieprofesjonalnie, a utworzenie swojej galerii jest zbyt kosztowne i często niemożliwe. Nie ma przy tym ograniczeń tematycznych, formy czy sposobu prezentacji, a samo wystawienie się jest bezpłatne i wymaga tylko przygotowania własnej prezentacji.

Księga pamiątkowa

Jak w latach poprzednich będziemy kontynuowali naszą księgę pamiątkową zrobioną oczywiście z albumu fotograficznego, prosimy się wpisywać, a zapewne wielu z Was znajdzie w niej swój ubiegłoroczny wpis. Każdy odwiedzający czy wystawiający się może przynieść jedno zdjęcie (format od legitymacyjnego do pocztówki 15x10) do książki pamiątkowej. Tematyka zdjęcia wpisowego jest dowolna.

Projekt wydruki

W tym roku po raz pierwszy realizujemy projekt "Wydruki". Każdy może do nas przysłać prace, my je wydrukujemy i wystawimy w Galerii Bezdomnej za darmo! Około 30-50 fotografii w dużym formacie zostanie wydrukowanych i wystawionych na Galerii Bezdomnej 20 kwietnia 2013 - ta część projektu GB jest współfinansowana z grantu Urzędu Miasta Kalisza. Prace nie mają określonej kategorii, czy tematyki, nadsyłajcie prace jakimi się chcecie podzielić, jakie polubiliście, jakie zasługują na wyjęcie ze szuflady. Ponieważ ilość środków finansowych na ten projekt jest ograniczona to pozwalamy sobie na pewną selekcję wśród prac. Preferujemy prace od uczniów i studentów kaliskich szkół i uczelni. Ponieważ planowany jest format 100x70 to prosimy o pliki o dużej rozdzielczości.
Celem tego projektu jest zapewnienie jak najszerszego dostępu do Galerii dla wystawiających - teraz wystarczy 1 email!
Prace przyjmujemy do 8 kwietnia na adres email: bezdomna2013@pozakadrem.pl
Zgłoszenia do projektu nadesłali:

Bezdomne w Polsce

Galeria Bezdomna 2010 "Pod aniołami" na oficjalnej stronie bezdomnych galerii:
www.galeriabezdomna.art.pl
Galeria z roku 2011:
www.galeriabezdomna.art.pl

Napisali o galerii

Kalisz Nasze Miasto

Czas i miejsce

Galeria Bezdomna "W Starym Kinie" Kalisz, Wał Staromiejski 1 (miejsce znane jako kino Oaza, Apollo, Helios) Dotrzeć można wzdłuż kanału Rypinkowskiego, od mostu na Złotym Rogu i od ulicy Bankowej, oraz przez bramę od al. Wolności)
Termin 19-21 kwietnia 2013 roku.
Facebook event

Terminarz

Dla wystawiających się

Ze strony organizacyjnej zapewniamy: miejsce na prezentacje prac, ubezpieczenie OC i NW, dozór wystawy przez cały czas trwania galerii, wstęp na oficjalne otwarcie.
A oczekujemy: ciekawych prac, ciekawych sposobów prezentacji!
Kino jest spore, są 2 sale kinowe i dookoła puste ściany które można zapełnić zdjęciami i malarstwem. Jest kilka mniejszych pomieszczeń na indywidualne kameralne projekty. Do dyspozycji jest spory hol i wiele gablot na plataky które również możemy zagospodarować - również te na zewnątrz kina.

Kontakt

Email do organizatorów bezdomna2013@pozakadrem.pl
Kontakt z grupą "Poza kadrem" przez grupę grupę Facebook
Wydarzenie na Facebook
Prosimy wystawiających, w miarę możliwości o wcześniejszy kontakt, celem ustalenia frekwencji, oczywiście nie jest to konieczne, wystarczy przyjść w sobotę i się instalować.

Sponsorzy
Jak bylo w ubieglym roku: 2012

Jak bylo w roku: 2011

Jak bylo w roku: 2010