Galeria Bezdomna
"Fabryka Fortepianów i Pianin Calisia"
23-25 maja 2014

"Ty również możesz się tu podzielić własną twórczością"

Wernisaż za: sekund!

Dla odwiedzających

Stowarzyszenie "Poza kadrem" zaprasza w dniach 23-25 maja do piątej jubileuszowej Bezdomnej Galerii w Kaliszu. Inicjatywą bezdomnych galerii jest prezentacja fotografii i innych sztuk wizualnych w ciekawych miejscach i lokalizacjach, tam, gdzie nigdy nie były planowane tego typu wydarzenia. W tym roku dzięki gościnności zarządu Fabryki Fortepianów i Pianin Calisia, będziemy gościć w historycznym i zabytkowym gmachu fabryki, w miejscach gdzie jeszcze nie przebrzmiały dźwięki kultowych kaliskich instrumentów. Wchodząc do Galerii polecamy przez pierwsze kilka minut wsłuchać się w mury i wydobyć z nich C mol, które tam jeszcze słychać!

Autorzy prac i wydarzeń artystycznych

(lista otwarta, prosimy o potwierdzenie uczestnictwa)

Cel galerii

Celem galerii jest umożliwienie prezentacji swojej twórczości - głównie fotograficznej - ale i innych form (malarstwo, rzeźba, rękodzieło, taniec, muzyka) w atmosferze wernisażu i w kontakcie bezpośrednim z odbiorcami dla osób dla których fotografia i inne formy prezentowanej sztuki są formą spędzania wolnego czasu lub zajmują się swoją twórczością nieprofesjonalnie, a utworzenie swojej galerii jest zbyt kosztowne i często niemożliwe. Nie ma przy tym ograniczeń tematycznych, formy czy sposobu prezentacji, a samo wystawienie się jest bezpłatne i wymaga tylko przygotowania własnej prezentacji.

Księga pamiątkowa

Jak w latach poprzednich będziemy kontynuowali naszą księgę pamiątkową zrobioną oczywiście z albumu fotograficznego, prosimy się wpisywać, a zapewne wielu z Was znajdzie w niej swój ubiegłoroczny wpis. Każdy odwiedzający czy wystawiający się może przynieść jedno zdjęcie (format od legitymacyjnego do pocztówki 15x10) do książki pamiątkowej. Tematyka zdjęcia wpisowego jest dowolna.

Napisali o galerii

Informacje o galerii pojawiają się w zapowiedziach i recenzjach w prasie i w internecie. Calisia.pl

Organizator

Organizatorem Galerii Bezdomnej jest Stowarzyszenie Poza Kadrem
KRS: 0000416971, Regon: 302086440, NIP: 6182141748
Rachunek bankowy: Alior Bank 63 2490 0005 0000 4500 9426 3456
Siedziba: al. Wolności 17a/35 62-800 Kalisz

Czas i miejsce

Galeria Bezdomna "Fabryka Fortepianów i Pianin Calisia" w Kaliszu, Chopina 9, (skrzyżowanie Chopina i Złotej)
Termin 23-25 maja 2014 roku.
Facebook event

Terminarz

(terminarz podany jest w ogólnej formie ramowej, w ramach zgłaszania wydażeń związanych z Galerią będzie na bieżąco uaktualniany)

Dla sponsorów

Firmy i ogranizacje zainsteresowane sponsorowaniem naszego przedsięwzięcia prosimy o kontakt z zarządem Stowarzyszenia Poza Kadrem
Wspomóc nas można również bezpośrednio: Wsparcie dla Stowarzyszenia

Dla wystawiających się

Ze strony organizacyjnej zapewniamy: miejsce na prezentacje prac, ubezpieczenie OC i NW, dozór wystawy przez cały czas trwania galerii, wstęp na oficjalne otwarcie.
Jak co roku nie zabraknie okolicznościowych koszulek.
A oczekujemy: ciekawych prac, ciekawych sposobów prezentacji!
Do dyspozycji galerii są dostępne 2 kondygnacje - hale produkcyjne. Hale są ogromne - bez problemu pomieści się w nich kilkuset wystawiających się. W obrębie hal są również dostępne mniejsze pomieszczenia na kameralne ekspozycje. Prąd jest dostępny na obu kondygnacjach ale w ograniczonym zakresie, jak zwykle musimy posiłkować się przedłużaczami do zasilania ekspozycji multimedialnych. Światła dziennego jest pod dostatkiem, budynek fabryki jest długą ścianą w pełni przeszklony i skierowany na południe. Na halach jest wiele instalacji na których można mocować prace - również zawieszone z sufitu. Zapewnimy odpowiednią wysoką i stabilną drabinę.

Kontakt

Email do organizatorów bezdomna2014@pozakadrem.pl
Kontakt z grupą "Poza kadrem" przez grupę grupę Facebook
Wydarzenie na Facebook
Prosimy wystawiających, w miarę możliwości o wcześniejszy kontakt, celem ustalenia frekwencji, oczywiście nie jest to konieczne, wystarczy przyjść w sobotę i się instalować.

Sponsorzy
Jak bylo w ubieglym roku: 2013

Jak bylo w roku: 2012

Jak bylo w roku: 2011

Jak bylo w roku: 2010