Galeria Bezdomna "Pałacyk MOK"
22-24 maja 2015

"Ty również możesz się tu podzielić własną twórczością"

Wernisaż za: sekund!

Dla odwiedzających

Stowarzyszenie "Poza kadrem" zaprasza w dniach 22-24 maja do szóstej Bezdomnej Galerii w Kaliszu. Inicjatywą bezdomnych galerii jest prezentacja fotografii i innych sztuk wizualnych w ciekawych miejscach i lokalizacjach, tam, gdzie nigdy nie były planowane tego typu wydarzenia. W tym roku galeria wprowadzi się do Pałacyku po Miejskim Ośrodku Kultury przy ulicy Górnośląskiej.

Autorzy prac i wydarzeń artystycznych

Cel galerii

Celem galerii jest umożliwienie prezentacji swojej twórczości - głównie fotograficznej - ale i innych form (malarstwo, rzeźba, rękodzieło, taniec, muzyka) w atmosferze wernisażu i w kontakcie bezpośrednim z odbiorcami dla osób dla których fotografia i inne formy prezentowanej sztuki są formą spędzania wolnego czasu lub zajmują się swoją twórczością nieprofesjonalnie, a utworzenie swojej galerii jest zbyt kosztowne i często niemożliwe. Nie ma przy tym ograniczeń tematycznych, formy czy sposobu prezentacji, a samo wystawienie się jest bezpłatne i wymaga tylko przygotowania własnej prezentacji.

Księga pamiątkowa

Jak w latach poprzednich będziemy kontynuowali naszą księgę pamiątkową zrobioną oczywiście z albumu fotograficznego, prosimy się wpisywać, a zapewne wielu z Was znajdzie w niej swój ubiegłoroczny wpis. Każdy odwiedzający czy wystawiający się może przynieść jedno zdjęcie (format od legitymacyjnego do pocztówki 15x10) do książki pamiątkowej. Tematyka zdjęcia wpisowego jest dowolna.

Projekt wydruki

Po raz drugi realizujemy projekt "Wydruki". Każdy może do nas przysłać prace, my je wydrukujemy i wystawimy w Galerii Bezdomnej za darmo! Około 30 fotografii w dużym formacie zostanie wydrukowanych i wystawionych na Galerii Bezdomnej 23 maja 2015 - ta część projektu GB jest współfinansowana z grantu Urzędu Miasta Kalisza. Prace nie mają określonej kategorii, czy tematyki, nadsyłajcie prace jakimi się chcecie podzielić, jakie polubiliście, jakie zasługują na wyjęcie ze szuflady. Ponieważ ilość środków finansowych na ten projekt jest ograniczona to pozwalamy sobie na pewną selekcję wśród prac. Preferujemy prace od uczniów i studentów kaliskich szkół i uczelni. Ponieważ planowany jest format 70x50 lub większy, to prosimy o pliki o dużej rozdzielczości.
Celem tego projektu jest zapewnienie jak najszerszego dostępu do Galerii dla wystawiających - teraz wystarczy 1 email!
LISTA ZAMKNIĘTA, trwa wydruk wystawy. Prace przyjmujemy do soboty 16 maja 2015 na adres email: bezdomna2015@pozakadrem.pl
Nadesłanie zgłoszenie jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wydruk i prezentację pracy podczas Galerii Bezdomnej.
Organizatorzy (Stowarzyszenie Poza Kadrem) nie wymagają przeniesienia żadnych innych praw do pracy poza jednorazowym wydrukiem i prezentacją w Galerii i stronie stowarzyszenia.
Zgłoszenia do projektu nadesłali:

Napisali o galerii

Informacje o galerii pojawiają się w zapowiedziach i recenzjach w prasie i w internecie.

Organizator

Organizatorem Galerii Bezdomnej jest Stowarzyszenie Poza Kadrem
KRS: 0000416971, Regon: 302086440, NIP: 6182141748
Rachunek bankowy: Alior Bank 63 2490 0005 0000 4500 9426 3456
Siedziba: al. Wolności 17a/35 62-800 Kalisz

Czas i miejsce

Galeria Bezdomna "Pałacyk MOK" w Kaliszu, Górnośląska 71b, (skrzyżowanie Górnośląskiej, Podmiejskiej i Szlaku Bursztynowego). Wjazd do galerii od ulicy Podmiejskiej - drogą osiedlową.
Termin 22-24 maja 2015 roku.
Facebook event

Terminarz

(terminarz podany jest w ogólnej formie ramowej, w ramach zgłaszania wydarzeń związanych z Galerią będzie na bieżąco uaktualniany)

Dla sponsorów

Firmy i ogranizacje zainsteresowane sponsorowaniem naszego przedsięwzięcia prosimy o kontakt z zarządem Stowarzyszenia Poza Kadrem
Wspomóc nas można również bezpośrednio: Wsparcie dla Stowarzyszenia

Dla wystawiających się

Ze strony organizacyjnej zapewniamy: miejsce na prezentacje prac, ubezpieczenie OC i NW, dozór wystawy przez cały czas trwania galerii, wstęp na oficjalne otwarcie.
Jak co roku nie zabraknie okolicznościowych koszulek.
A oczekujemy: ciekawych prac, ciekawych sposobów prezentacji!
Opis miejsca
Pałacyk jest 3 kondygnacyjnym budynkiem w całości przeznaczonym na działania galeryjne. Umiejscowiony jest na w środku osiedla. W sąsiedztwie pałacyku znajduje się duży trawnik który również można przeznaczyć na działania artystyczne. Wnętrza są podzielone na małe i większe pokoiki świetnie nadające się na indywidualne projekty i prezentacje. Jest kilka większych pomieszczeń na działania grupowe i multimedialne (projektory itp). Do dyspozycji jest też mała salka gimnastyczna z częściowo lustrzanymi ścianami.

Kontakt

Email do organizatorów bezdomna2015@pozakadrem.pl
Kontakt z grupą "Poza kadrem" przez grupę grupę Facebook
Wydarzenie na Facebook
Prosimy wystawiających, w miarę możliwości o wcześniejszy kontakt, celem ustalenia frekwencji, oczywiście nie jest to konieczne, wystarczy przyjść w sobotę i się instalować.

Sponsorzy
Jak bylo w ubieglym roku: 2014

Jak bylo w roku: 2013

Jak bylo w roku: 2012

Jak bylo w roku: 2011

Jak bylo w roku: 2010